|
agonia francais v3 |
Agonia.Net | Règles | Mission | Contact | Inscris-toi | ||||
|
|
| |||||
| Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Le pacte du diable Contact |
Les commentaires des membres
Visualisations: 1944
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-08-29 | [Ce texte devrait être lu en romana] |
Când nu ești la vedere,
când nu te găsesc simt că mi se întunecă locul acela pe care È›i l-am zidit în sufletul meu... îmi vine să-mi rup haina de lut ca să te scot la lumină... să te È›in în palmă, să te dau iar măr pârguit fecioarelor la fântână... Ce te-am mai descântat în ziua aia de adio, m-am făcut numai cioburi zvârlite în ochii celor care habar n-aveau de iubire... trebuia să mă împart astfel, prea mult te iubeam si nu te puteam lăsa pustiu È™i în pustiu... cu iubirea mea te iubesc mândrele ce-È›i tot ies în cale... mie mi-a rămas fericirea de a te È™ti oarecum fericit... Nu mă blestema de plecare, de-aÈ™ fi rămas ai fi putut muri sufocat de atata iubire... Am plecat fiindcă nu te puteam ucide eu... Te iubeam de dincolo È™i de dincoace de toată iubirea...
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La maison de la litérature | |||||||||
La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politique de publication et confidetialité