|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 3937
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-09-05 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
am fost astă-noapte acasă
tu erai plecată mamă să cumperi pânză albă pentru rochia mea de târziu am trecut prin fața casei și nu am intrat știam că nu ești acolo acuma îți scriu ca să-ți spun că nu m-am schimbat încă număr trenurile fug după ele și fac semne cu mâna oamenilor care pleacă departe o stea căzătoare vine în fiecare noapte la ușa mea cu siguranță e trimisă de tata îmi aduce vești de la tine semnez de primire și uit de fiecare dată să le citesc pe aici e toamnă și soarele se poartă frumos cu mine dar nu e acasă mamă aici oamenii locuiesc în blocuri nu folosesc niciodată chibrituri se ceartă mereu unii cu alții și când le spui servus privesc mirați a îndepărtare am să mai caut o vreme umbra zilei de mâine doar o vreme pe aici am fost astă-noapte acasă m-am întors spre dimineață cu ultimul moment care a avut ca de obicei întârziere de fapt nu voiam decât să îți spun că martie 16 îți mulțumește atât
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad