|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 3212
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2005-08-08 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
Pământul se îngroapă-n mare și marea în ochii mei
Nisipul îmi inundă mintea și-mi sufocă strigatul Puritatea se ascunde-n scoici și se transformă-n egoiste perle... în dimineți tăcute mă privesc în oglindă și te văd pe tine Oglinda se dezlănțuie furioasă ca un ocean singuratic Cineva vrea să iasă cu tot dinadinsul din capul meu... întind mâini pentru a ține în palme evanescența târzie, Substanța fadă a obscurului ce mi se scurge din priviri Printre degete tremurande, fascinate parcă de eșec. întunericul imi acoperă mintea cu umbre răzbunătoare îmi străpunge cu sânge trupul gol și înecat în sudoare, Iar inima-mi umplută de sfinți cu urlete asurzitoare... Privirile se-nchid în sensul lor, jupuind din ochi lumea Baladele de taceri ale unor copii morți trezește marea, Pustiul meu încă te mai caută cu aceiași ochi evaporați...
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad