|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 3460
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2009-12-17 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
dumnezeule
nu mai pune străzile să mă urmărească nu-mi mai ploua în buzunare simt că mă persecuți mi-au explodat plămânii toamna asta mă amenință cu un cancer mi-a trântit norii sub picioare - plutesc acum sfinții își înfig coastele în inima mea îmi iese sânge din cămașă ca dintr-un gheizer clowni legați între ei prin cordoane ombilicale își întind imperial degetele mi se cațără pe organe îmi lovesc conștiința cu pumnul dumnezeule ai pus toți oamenii între paranteze au ochii mari și buzele lipite de nas i-ai întors pe toți cu capul în jos de parcă aș ști să citesc în tălpi te tot caut de-o vreme nu mai pot să dorm o să fac pânze de păianjen în urechi nu vreau să mor până nu aflu dacă în rai se bea cafea și se fumează nu știu ce am parcă înnebunesc îl văd pe dumnezeu la o bere cu dostoievski orb / surd și mai epic ca niciodată
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad