|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 2384
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2012-04-16 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
De la un timp,
în fiecare dimineață, trăiesc sentimentul că după ce ies din casă, cineva-mi intră pe contul de pe facebook și socializează pe seama tăcerilor mele: cu o mână îmi toarnă cenușă în cap, pe cealaltă și-o-ntinde lacom spre inima mea, mă declară vinovat pentru fapte pe care nu le-am comis, pentru rânduri pe care, scriindu-le, pe nimeni nu am ucis; îl invocă apoi pe dumnezeu în minciunile sale cu vocea lui steinhardt, încearcă după aceea să spună ceva cu propriul glas, cu propriile cuvinte, dar până la urmă ajunge să-și ascundă micimea în umbra celor mari. Spre seară, când mă-ntorc de la serviciu, își șterge urmele și se face nevăzut în gaura lui neagră de șarpe, iar prietenii mă întreabă compătimitori cum mă simt fără s-aștepte răspuns. 16.04.2012; 18:48
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad