|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 3806
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2013-07-22 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
câtă frică poți strânge în pumni,
cât sânge și mai ales cât pot pereții să rezoneze laolaltă cu urletul tău, rânjetul îți e precum iedera care se furișează pe ziduri tot mai înalt și plin de întunecare nu mai e decât o liniște pe care poți să o bei, pahar cu pahar, până la sațietate, noroc! în rest, despre mine îți spun că sunt bine, atât de bine sunt, oho, că niciodată nu am fost atât de mort și lucid jaavrăă, sunt tot aici, cu nervii întinși și cu venele secționate în toate punctele cardinale atât de tiptil coboară un alt asfințit de care încă te bucuri, ziua aceasta e un coș de gunoi în care încap restul nimicurilor și toți zeii tăi schimonosiți alb sunt și cu frica în pumni pe strasse, în jos, au rămas doar umbrele, gesticulând frenetic, un nimeni salută un alt nimeni și eu - un alt mare nimeni - mă bucur de parcă urmează să mă scurg în canalizare adevărul e totdeauna al celorlalți cine știe de unde ai această încăpățânare de a demonstra că încă ești viu
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad