|
agonia francais v3 |
Agonia.Net | Règles | Mission | Contact | Inscris-toi | ||||
|
|
| |||||
| Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Le pacte du diable Contact |
Les commentaires des membres
Visualisations: 1293
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2013-12-14 | [Ce texte devrait être lu en romana] |
trăiesc
într-o relație rămasă fără cuvinte, o casă pustie, cu ferestrele sparte. pereții sunt împodobiți cu umbrele noastre, două siluete dansând blue moon, îmbrățișate-n întuneric. (sunt prizonier rătăcit în tăcerea nopților tale, pendulând inutil între un trecut nedefinit și un viitor în care nu-mi mai aparțin) războiul ăsta nu e al meu, mă lupt cu demonii tăi, cu mainile goale răsucite la spate urăsc persoana frivolă în care m-ai transformat un laș care nu poate să-ți ucidă amintirea în încercarea mea de a fi un om mai bun, te-am condamnat deja la moarte împreună cu toate iluziile un sisif nefericit cerșește să se sfârșească toate minciunile, trădările, teama, am îndrăznit să visez la un timp în care eram suflet peste suflet
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La maison de la litérature | |||||||||
La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politique de publication et confidetialité