|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 5198
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2015-12-26 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
Nimic nu vine prea târziu:
toate au timpul lor măsurat de clepsidra-ndurărilor. Când stingi o lacrimă în adânc, vibrațiile mișcă mai multe corzi decât ai adunat vreodată în suflet. Sunetul respins de o stâncă ajunge-n pustiu, devine izvor pentru cei însetați. Nimic nu vine prea târziu, dacă porți iubirea în suflet ca pe o rană de la-nceputuri. Oricare pasăre cântătoare își ia libertatea și zbuciumul din mare; din pământ, neputința; din cer, zborul și ființa. Nimic nu vine prea târziu: în toate există un rost. Înduri, până treci ca o lacrimă în pământ și-l sfințești. Iarba are mai multe tonuri pentru liniște, visul nu e decât o realitate cu pori ascunși pentru simțuri. Visezi și treci de o poartă. Spargi limite. Te deșiri până atingi capătul. Îl accepți și-l iubești.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad