|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 1093
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2018-04-19 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] | M-am fumat destul, cu și fără filtru, la ce a inspirat prin mine anguasat momentul libertin, de-mi tușesc gânurile intoxicate de mahorca existenței. Întruchipez viciul vieții viciate și lăcrimez prezent excitat oniric, viclean cu mine însumi, nedespărțit de comedia crizelor care mă împușcă în câmp deschis. Condamnat să mai rezist, n-am răni, pentru că sunt fum respirat de peisajul istoriei îmbătrânită și de tarele mele. Scot rotocoale de rugăciuni, dar mi le fură minutul nefast, sau mi le împrăștie despărțirile știutoare de blestemul meu. Trecutul nu m-a iubit, infidel, distant și blazat, scandalagiu cu prezentul, răzbunător pe el și pe mine. Lustruiesc periferic tava oxidată, gravată cu erori afumate și mă dăruiesc răscopt și tranșat, cui mai e foame de eul meu condimentat cu iluzii civile.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad