|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 2000
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2005-11-08 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
M-am trezit într-o lume cu speranțe roșii
Mergând în cârje pe colina unui curcubeu expirat, Deasupra, trecutul își devorează strămoșii, Dedesubt, viitorul este aer sepulcral de prezent respirat. Am pătruns într-o lume cu dureri negre Legând buzele în copci să înăbușe cuvintele, În piele se construiau forturile voinței să stea de veghe Ca molecule ale luminii înfășurând în sânge mormintele. M-am metamorfozat într-un prinț călare pe o eroare înstelată Și alergam printre erori-oameni într-un tablou pictat în nuanță pastelată, Prințul era Speranța, iar calul era rațiunea, din iluzii modelată. Am alunecat într-un spațiu interzis luminii și iubirii Populat cu legile întunericului și urii aplicate de zbirii Infernului flagelând credința salvată în catedrala nemuririi.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad