|
agonia russkaia v3 |
Agonia.Net | Правила | Mission | Контакт | Зарегистрируйся | ||||
|
|
| |||||
| Статья Общество Конкурс Эссе Multimedia Персональные Стихотворения Пресса | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ идут купцы Контакт |
Комментарии членов сайта
Просмотревшие: 1658
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2007-07-17 | [Этот текст следует читать на // Русском romana] |
Strânge-ți aripile sub tine și dormi,
înger al cruntei nepăsări! Din lacrimi am clădit noua încredere și nu voi să o înspăimânți cu zbaterile-ți vane. Am citit jalea din privirea tulburată de nesomn și otravă turnată încet pe gâtlejul uscat de-atâtea vorbe fără rost; și m-am cutremurat. Am zdrobit răutatea din ceilalți, căci îmi păreau toți răi; de mă uitam mai bine aș fi zărit ceea ce inima-mi spunea... ceea ce cugetul mi-a ascuns... Revino dintre rândurile rătăcite pe foi neștiute de nimeni și lasă-mă să te ador încă o dată, minune nesperată și speranță de nesăbuit! Am privit în ochi albul cerului de nepătruns și am încercat să-mi închipui o lume mai bună dincolo de el. Ci n-am avut putere... Oare tot tu mă vei salva, înger de marmură și sânge? Oare tot tu vei alunga teama ce m-a înfiorat prea mult?
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Дом литературы | |||||||||
Переиздание любых материалов этого сайта без нашего разрешения строго запрещено.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Политика публикации и конфиденциальность