|
agonia francais v3 |
Agonia.Net | Règles | Mission | Contact | Inscris-toi | ||||
|
|
| |||||
| Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Le pacte du diable Contact |
Les commentaires des membres
Visualisations: 5074
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2007-12-02 | [Ce texte devrait être lu en romana] | ![]() suntem cu siguranță cei mai normali din orașul acesta niciunul dintre noi nu își mai are nici cămașa nici vesta doar noaptea coboară într-un cerc auriu ne privim câteodată pieziș să vedem care-i mort care-i viu .............................................................. nu e niciodată prea târziu pentru o rimă stingheră dincolo de ceața vremurilor cu siguranță vom muri împreună sau nu .............................................................. este rece în jur sau e cald sau e ger un înger din cer ne privește și tace și da e mai bine să tacă acum doar să tacă... (am scris această poezie, noi, Dana Banu și Cătălin Găian Konig, cei născuți în aceeași zi și lună a lui marte, ca să se știe că Prietenia rămâne dincolo de toate... boli, întâmplări, căderi și deșertăciuni pământene ale nimicului căruia îi slujim cu toți de-a întâmplarea)
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La maison de la litérature | |||||||||
La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politique de publication et confidetialité