|
agonia francais v3 |
Agonia.Net | Règles | Mission | Contact | Inscris-toi | ||||
|
|
| |||||
| Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Le pacte du diable Contact |
Les commentaires des membres
Visualisations: 4081
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-05-06 | [Ce texte devrait être lu en romana] |
cu-atat luna mi-a fost datoare,
o umbra se-asterne si pleaca, brandusa, fosta-mi colega, se-ntinde oleaca si moare. am mai debusolat un pahar plin sa pot uita in sfarsit de toate, sa uit de stele si de branduse care ma-ndeamna spre moarte. sa nu spuneti ca am copiat, ca mai degraba am capiat decat sa imi stea ultimul pahar in gat si ma arunc infinit in moarte. ea m-a sunat indiferent in lipsa, eu am sunat-o la fel, mai am putin si ma luati de rebel cand nu mai e nici nisip in clepsidra. ce lume turbata! ce demoni in jur! mai am o matusa uitata care poate depune oricand marturie ca prin aceste cuvinte am plecat in sejur. cu-atat luna mi-a fost datoare - o cana uitată de vin și câteva critici amețitoare ca și paharul ce a fost plin!
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La maison de la litérature | |||||||||
La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politique de publication et confidetialité