|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 2319
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-07-26 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
De ce doare atât de tare?
Uneori aș vrea să afli Suferința din sufletul meu, Căci arde o flacără puternică, A furiei mele. Aș da orice ca timpul Să nu mai distrugă Sufletul și inima mea…. Uneori mă tem că sunt blestemată Cu amintiri nemuritoare Ce nu vor fi mistuite vreodată Din mintea mea…. Dorul ce mă apasă, De timpurile vechi Mă copleșesc tot mai mult, Și-mi doresc să arunc totul Dar mi-e teamă, Căci nu pot. Mă simt precum un câine, Ce șede în năbușeală Însetat. Eu, șed în tăcere plângând După al tău chip; Furia mea nu are limite, Gândindu-mă că inima-ți răspândește Otravă. Unde ești acum? Te-ai ascuns după ochi străini, Și te-neci în ignoranță; Nepăsător treci pe lângă o viață întreagă. Eu te voi aștepta, Cu toate că Știu urmările. Te rog ține-mă în brațe! Mor de dorul tău, De bătaia inimii tale, Dar ești mereu absent, Departe de mine….. Eu sunt de fapt departe de tine, Căci te aștept într-o lume În care nu vei păși vreodată.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad