|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 1796
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-11-29 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
templu
un zid plin de rumeguș Miros ars de căpșuni cu frunze roșii dintr-o toamnă când o strângeam în brațe sărut pe frunte pe obraji fior îi tremura pe piele am ignorat speranța și-am tăcut mă săruta pe frunte visam păr lung joacă păr lung pe piept păr lung aruncat în joacă pe piept nu respiram a rămas un parfum miros de căpșuni am creionat pe-o cărămidă arsă doi ochi căprui mimând secunda am zâmbit un chip fără nume mimam decor cu ochii strânși mai întrebam din când în când privind în gol se zbătea printre culori prinse într-o scenă sau poate în décor cu lacrimile reci șoptea o rugă pe caldarâmul părintelui Mihai „Cum, părinte Mihail?” se-ntinde peste frunzele de-abia căzute de-astă toamnă pe ochi stejarii se sculptau în vise pământul se prindea cu buze strigoi plângeau un porumbel și-apoi un vânt se strecura iar eu ieșeam din scenă
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad