|
agonia russkaia v3 |
Agonia.Net | Правила | Mission | Контакт | Зарегистрируйся | ||||
|
|
| |||||
| Статья Общество Конкурс Эссе Multimedia Персональные Стихотворения Пресса | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ идут купцы Контакт |
Комментарии членов сайта
Просмотревшие: 2142
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2007-01-15 | [Этот текст следует читать на // Русском romana] |
Mici picături de ploaie,care-mi ating tristețea
Au început sa cadă,de undeva, din nori Și se lovesc de flori,ca roua dimineții Pierdută printre lacrimi de zei amăgitori... Iluziile-mi șoptite nu par să se audă Prin ploaia ce-mi topește ușorul meu cuvânt, De dincolo de cețuri aud a nopții rugă Ce-nfășură în vise altarul meu din gând. Simt vântul cum în noapte îmbrățișează Luna Ce palidă răsare din norii trecători Iar stele mici și lucii împrăștie furtuna Spre alt tărâm de basm creat de visători. Doar umbrele albastre mai dăinuie din vântul Ce te-aducea, târziu, în amintirea mea De undeva, de-acolo,lipsește doar cuvântul Rostit doar pentru tine,atunci,demult,cândva... Pe câmpurile verzi,tăcerea ne cuprinde Privind la frumusețea ce dăinuie în nori, În amintiri frumoase și-n șoapta ce aprinde Lumina, și iubirea, și sufletul din noi...
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Дом литературы | |||||||||
Переиздание любых материалов этого сайта без нашего разрешения строго запрещено.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Политика публикации и конфиденциальность