|
agonia russkaia v3 |
Agonia.Net | Правила | Mission | Контакт | Зарегистрируйся | ||||
|
|
| |||||
| Статья Общество Конкурс Эссе Multimedia Персональные Стихотворения Пресса | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ идут купцы Контакт |
Комментарии членов сайта
Просмотревшие: 2564
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2004-03-29 | [Этот текст следует читать на // Русском romana] | De-ai fi lângă mine, iubite Noi doi împreună am cânta Și am merge prin rouă Și am râde în soare, Căci vezi... depărtarea mă doare. De-ai fi lângă mine, iubite Þi-aș spune doar vorbe de dor Și aș tace și aș plânge pe brațul lăsat Te-aș strânge puternic la pieptu-mi curat, Dar vezi... depărtarea e mare. De-ai fi lângă mine, iubite În ochi îndelung te-aș privi Þi-aș șterge mâhnirea cea mare Și în noi aș aduce visarea Să uit că mi-e grea depărtarea. De-aș fi zburătoare cu aripi de gând Și zână, minuni să pot face În clipe de doruri arzânde La tine îndată aș veni Să alung depărtarea ce doare.
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Дом литературы | |||||||||
Переиздание любых материалов этого сайта без нашего разрешения строго запрещено.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Политика публикации и конфиденциальность