|
agonia russkaia v3 |
Agonia.Net | Правила | Mission | Контакт | Зарегистрируйся | ||||
|
|
| |||||
| Статья Общество Конкурс Эссе Multimedia Персональные Стихотворения Пресса | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ идут купцы Контакт |
Комментарии членов сайта
Просмотревшие: 4056
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2004-04-04 | [Этот текст следует читать на // Русском romana] |
cât de adânc te-ai furișat atunci
în mine și cât de cald mă bântuia uimirea, pe buze, reci, îți împietreau străine fioruri vagi cerșindu-mi rătăcirea, și cât azur vibra pe strună ceața în ochiul meu deschis înspre tăcere, și cum șopteai rugându-mi dimineața să nu mă piardă iar printre himere, și cât de vis mi-ai fost pentr-o vecie, și cât de vast mi-e zborul între ziduri, cât mi-e de-amară clipa de beție și cât ascund un zâmbet între riduri, cât mi-ești de tu! și cât îmi ești de bine! cât mi-ești de timp și cât îmi ești de cer, cât mi-e de dor! și cât m-ascunzi de mine și cât te caut azi în efemer!
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Дом литературы | |||||||||
Переиздание любых материалов этого сайта без нашего разрешения строго запрещено.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Политика публикации и конфиденциальность