|
agonia russkaia v3 |
Agonia.Net | Правила | Mission | Контакт | Зарегистрируйся | ||||
|
|
| |||||
| Статья Общество Конкурс Эссе Multimedia Персональные Стихотворения Пресса | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ идут купцы Контакт |
Комментарии членов сайта
Просмотревшие: 4729
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2010-02-03 | [Этот текст следует читать на // Русском romana] |
Aș lăcrima de tine așa cum ești... pustie
Și lacrimile mele n-ar înceta să cadă Pe trupu-ți sterp ce astăzi mai poate fi plămadă Doar celor ce-și duc viața întru nimicnicie Vezi... Dumnezeu, se pare, ne bagă la grămadă Pe cei care ne zbatem în boli și sărăcie Cu-aceia ce-și făcură din samavolnicie Palate poleite și nume de bravadă Ce dascăl pot fi oare, copiilor... ce lecții De viață neîncepută pot oare să-ncropesc? Dacă prezentul geme de boli și de dejecții Eu însumi... sunt în stare să mint... să-i amețesc Mental, cu sânge rece. făcându-le injecții Pe creier... să nu simtă ce larg se prăbușesc?
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Дом литературы | |||||||||
Переиздание любых материалов этого сайта без нашего разрешения строго запрещено.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Политика публикации и конфиденциальность