|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 1238
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2010-08-14 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
Sunt fericită că pot să scriu,
că lumea e a mea într-un creion. Îi dau forme și o transform Prin cuvinte, culoare,sentimente. Uneori simt că o pierd. Îi scap înțțelesul și vârful se rupe, pensula cade pe jos. Mă ridic și o iau. Continui să caut și să dezleg, tot ce pare atât de greu. Pentru unii e ușor. Dorm, beau, mănâncă, Așteaptă doar să moară ca o scoică pe o stâncă. Și poate e mai bine. În fond totul e mister. Crezi că vei ști toul dar te înșeli. Pasul e mare. Prea mare pentru noi... Și ți-e teamă să nu treci în altă lume, sau cu vederea peste ce ai, oricât de puțin ar fi ce ai. De aceea tinzi spre eternitate O viată plină de trăire, între gratiile neștirii. Tot ți-e teamă și pretinzi că ce e aici e tot cel mai frmos. Ajungi să îți numești viața: Un dar...
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad