|
agonia francais v3 |
Agonia.Net | Règles | Mission | Contact | Inscris-toi | ||||
|
|
| |||||
| Article Communautés Concours Essai Multimédia Personnelles Poèmes Presse Prose _QUOTE Scénario Spécial | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Le pacte du diable Contact |
Les commentaires des membres
Visualisations: 3514
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2005-12-13 | [Ce texte devrait être lu en romana] |
Acolo
pe granița dintre nebunie și lume suntem noi în cizma mea e lacrima ta căzută într-o noapte prea lungă e noaptea mea ascunsă într-o lacrimă prea grea pe muchia ta mă plimb eu din când în când dând cu pensula peste amintiri ca peste cactușii din grădina botanică dând cu mâna peste scripturi, peste bibliile noastre uitate la o cafea, prin fața cinematografului. Când am intrat în acea biserică în care ei vorbeau o altă limbă am trecut peste timp și-am rămas spânzurată acolo. Funia ta mă mai aduce din când la realitate, mai eclerează o datorie uitată, o dragoste neuitată acolo, pe bordura cafenelei stă sculptată o amintire printre rămășițele de ziare trebuie doar să mă cauți
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La maison de la litérature | |||||||||
La reproduction de tout text appartenant au portal sans notre permission est strictement interdite.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politique de publication et confidetialité