|
agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | Înscrie-te | ||||
|
|
| |||||
| Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ oricare alta Contact |
Comentariile membrilor
Vizionări: 865
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2008-09-17 | |
e o culoare, dar ce culoare
acea culoare moartă. sunt nebun, dar nu ma doare căci e o simpla pată... dar ce inaltă și ce formă, această simplă pată și bucuria mi-e enormă căci pare a fi o fată. dar ma trezesc și-acum mă doare căci totu-i alb în jur, și lumina arzătoare imi preface ochii-n scrum... aș fugii d-acum nu pot. este atât de ciudat nu te mint dar ciudat îi tot, căci de pat eu sunt legat. și peste tot numai o fața, ce frumos ea mă privește, dar se pierde într-o ceața și ceața acum zâmbește sunt nebun dar nu mă doare căci și ceața-i o culoare!
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | |||||||||
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate