|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 2829
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2006-12-21 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
azi m-am apucat să dezgheț frigiderul
și bucăți de gheață cad trosc pe podea și curge apa și am uitat de ea se umple cada și ce dacă că mai am treabă azi nu fac baie mă simt bine împuțită îmi place odorul meu și mă resimt de când am făcut-o pe ultima. Mi-e frig și apa curge prin vene e albastră e pe dracu aș vrea eu să fiu de sânge regal și să am castele și valeți să-mi umple cada mi-aș permite și eu spumă și aș merge în Alpi să fac băi de zăpadă. Mi-e lene și mă uit pe pereți cum curge apa iar l-am inundat pe vecinu de la șapte și e clar mâine nu mai am pace. Păcat! Îmi doream să dorm acum iar cade gheața trosc pe podea și apa murdară se scurge pe linoleu mă uit la ea și aștept să se usuce. E păcat îmi zic să mă aplec pentru ce atâtea griji că e cald o să se evapore și eu odată cu ea. Am plecat! Good bye!
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad