|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 2756
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2004-11-10 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
Au venit extratereștrii într-o seară,
curcubeul istoriei l-au dat afară, apoi au constatat că eu sunt românul și că sentimentele lor îmi ating plămânul. Au antrenat viruși în angajamente, ne-au învelit ochii cu sunete stridente, m-au dat cu sacâz crezând că sunt vioară și-am cântat romanțe la tobe doar o vară. Zilele mi-s bolnave, orbii spectatori, iar macii uitați în amurg îmi rămân comori și port pe umeri o floare ruginită, cu idei naufragiate în ispită. Fugind în ploaie mă simt fotografiat, un hoț de lacrimi îmi ia surâsul imediat, mă integrează cu ei, dar eu să lipsesc, orizontul adormit pe valuri să-l privesc. Misterul dezvelit rămâne un suspin, mintea e minată cu promisiuni pe-un spin, deasupra umărului lor văd iar soare; mi s-a spus să mă trezesc, dar dorm în picioare. ț Î Ș Þ
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad