|
agonia espanol v3 |
Agonia.Net | Reglas | Mission | Contacto | Regístrate | ||||
|
|
| |||||
| Artículo Comunidades Concurso Ensayo Multimedia Personales Poemas Presa Prosa _QUOTE Guión Especial Técnica literaria | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ Tierra baldía Contacto |
Los comentarios de los miembros
Visualizaciones: 1371
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2017-03-21 | [Este texto, tienes que leerlo en romana] |
Ești poate prins in mii de gânduri
Gândind la toate câte-au fost. Caci nu le înțelegi menirea, De ce cu lacrimi e trairea. Însă nimic nu-i fără rost! . Cum oare-ai fi știut ce-i bine, De răul nu-ți dadea târcoale. Nu valora nimic iubirea, De nu traiai dezamagirea. Nu-i curcubeu fără de ploaie! . N-am fi știut ce-nseamna zborul De n-am fi stat închiși o vreme. Am fi rămas omizi și-acuma, De nu ne-ar fi lovit furtuna, Ce-a pus în noi destin de stele… . Orbit, lipsit de-orice speranță, Tu nu-nțelegi că norii grei, În taina-ți țes aripi de îngeri. Și vei zbura peste înfrângeri Uitând c-ai fost omidă ieri… . Și vei vedea minunații, Ce niciodată n-au mai fost! Vei înțelege-abia atuncea, De ce atât de grea e crucea, Și vei vedea c-a fost un rost… . 06.12.2011
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| La casa de la literatura | |||||||||
La reproducción de cualquier texto que pertenece al portal sin nuestro permiso està estrictamente prohibida.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Política de publicación et confidencialidad