|
agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | Înscrie-te | ||||
|
|
| |||||
| Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ oricare alta Contact |
Comentariile membrilor
Vizionări: 0
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2026-06-20 | |
Nu sta până târziu, îmi spun mereu
Ea nu e aici și totul e mai greu Îmi fac o cafea cu gustul singurătății Ca să rezolv completarea jumătății Blestemul meu nu se compară cu-al ei Și cafeaua bună se face în pași de trei Cafea, lapte și zahăr — așa e și într-o relație Și fără una dintre ele am avut o revelație Că ea mă ținea treaz toată noaptea Acum știu de ce avea nevoie de cafea Să stea trează ca să vadă iubirea mea Decât să stea cu mine, mai bine dormea Dintr-o dragoste frumoasă i-am făcut rău Și ghici cine stă noaptea treaz… ai ghicit, eu
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | |||||||||
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate