|
agonia romana v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | Înscrie-te | ||||
|
|
| |||||
| Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
agonia ![]()
■ oricare alta Contact |
Comentariile membrilor
Vizionări: 1
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2026-06-22 | |
Nu-mi imaginam nimic fără tine,
cu gândul la tine putea să-mi fie bine. Inima îmi spune multe despre tine și nu o ascult, deoarece nu-mi face bine. Te căutam numai prin fete fine și nu te găseam, asta spune multe. Lucruri, în fine… Te doream ca un trofeu și asta-i copilăresc, te vedeam ca un cadou și de-aia încă te doresc. Te căutam printre stele și de-aia te voiam, vroiam să fie bine și încă mai greșeam. N-am avut tupeu să-ți spun cât de mult te iubesc, n-am vrut să fiu ipocrit, te văd cum zâmbești. Și n-am vrut să fiu copil, de-aia încă n-am succes, te-am urmărit atât de mult și tu încă mă observi. Am devenit puțin nebun, te aud cum îmi șoptești, dar nu îmi răspunzi, pare un pic firesc. Încă mă gândesc cât de mult te doresc
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
| Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | |||||||||
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate